O mne

Ahojte,

volám sa Veronika, ale všetci ma volajú Vero. Predtým než sa zo mňa stala expertka na ľudské zdroje,  som študovala na Ekonomickej univerzite medzinárodné vzťahy a diplomaciu. Než som sa rozhodla, aký odbor pôjdem študovať, počúvala som svoju intuíciu a riadila sa tým, čo mi prirodzene išlo dobre, boli to cudzie jazyky a komunikácia. V tom období som intenzívne sledovala dianie vo svete a politické témy a rovnako ma vždy zaujímali ľudia, medziľudské vzťahy a osobnostný rozvoj. Zo záujmov sa rozvinula túžba stať sa kariérnou diplomatkou alebo pracovať v ľudských zdrojoch. Hoci profesne som sa diplomatkou nestala, ale tento odbor som aspoň vyštudovala a pracujem na pozícií HR Generalistu, sa mi tak splnili oboje túžby.

Ale po celý ten čas som svoj voľný čas trávila v kuchyni, vymýšľaním receptov  a keďže mi v tom čase potvrdili potravinové intolerancie, tak aj pretváraním tradičných receptov na bezlepkovú a bezlaktózovú verziu. Myslím, že túto svoju lásku som objavila, keď som sa po prvýkrát vo svojom živote objavila sama za hranicami a aby som neumrela od hladu alebo nejedla sprostosti, tak som sa pred odchodom oboznámila so základnými receptami. (vďaka mami za trpezlivosť pri milióntom vysvetlovaní ako si uvarím paradajkovú polievku). Keď mi už základ išiel dobre, postupne som túžila uvariť si niečo sofistikovanejšie. A tak vlastne vznikol neskôr nápad založiť si blog, kamošky si odo mňa často pýtali recepty a vnukli mi nápad, prečo si nezaložím blog. Cítim obrovskú radosť vymýšľaním nových receptov, stylingom uvareného a upečeného jedla a jeho nafotením. Lebo popri varení a pečení mám veľkú lásku k foteniu, zachytávaniu atmosféry, výnimočných momentov a všetkého pekného  na fotku. Fotím na Canon 200D.

Mojou veľkou vášnou je popri mojich kuchynských aktivitách cestovanie. Milujem ten pocit, keď kráčam letiskovou halou s kufrom v ruke a túžobne očakávam, kedy už konečne prejdem checkinom, aby som sa priblížila momentu, kedy lietadlo vzlietne a ja budem na ceste k novým zážitkom a poznaniam. Ja som ten typ cestovateľa, ktorý sa dopredu celkom pripraví, vždy si kúpim bedeker a zvykne si ho okrúžkovať a premyslieť si time schedule a plán toho, čo by som chcela vidieť, kde je dobré vyskúšať miestne dobroty.

Všetku lásku, radosť a vášen vkladám na online papier blogu a verím, že to budete cítiť pri čítaní jeho riadkov.

Taký je „Môj život v zástere“.

Vero, The Veelicious

Preložiť